Prolog

Wojciech Wróblewski generální ředitel Atlas Copco Tools EE
Foto: Atlas Copco

Vítejte u 3. vydání našeho Produktivity magazínu.

Na jaře si postupně uvědomujeme, že nám další rok této dekády přináší mnoho nových výzev podobných těm minulým. Čelíme problémům, které nás zaměstnávají v práci i doma. I přesto doufám, že si vy, naši čtenáři, v tomto materiálu najdete něco atraktivního.

Takže jaká jsou témata, o kterých píšeme v tomto novém vydání?

Především bychom vám chtěli představit našeho prezidenta, pana Ronnie Letena, který s vámi bude sdílet své představy o tom, jak změnit svět a cesty, kterými chce vést Atlas Copco směrem k udržitelné produktivitě. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1757&lang=cs

Výsledky 2011

Za celý rok 2011 dosáhla společnost Atlas Copco nového rekordu, pokud jde o prodeje a provozní zisk. 

Celkový organický nárůst tržeb představoval 16 %, a tržby tak dosáhly hodnoty 81,2 miliardy švédských korun při marži 21,6 %. V krátkodobé perspektivě očekáváme oproti současné vysoké úrovni snížení poptávky po výrobcích a službách společnosti Atlas Copco. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1755&lang=cs

Pět velkých priorit – Ronnie Leten

Jako prezident a CEO společnosti Atlas Copco Group má Ronnie Leten jistě důvod být šťastný muž: společnosti se daří, prodeje rostou…

 Ale je skutečně spokojený?
„Nikdy,“ říká v rozhovoru pro firemní časopis Achieve. A předkládá pět priorit z různých oblastí, spojených s udržitelnou produktivitou, u nichž chce, aby každý zaměstnanec v organizaci zvýšil své dosavadní úsilí.    (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1723&lang=cs

Atlas Copco slaví

Dovolte nám pogratulovat zaměstnancům a přátelům společnosti Atlas Copco ke 139. narozeninám.

Společnost Atlas Copco byla založena 21. února 1873 s cílem vyrábět a prodávat všechny typy materiálů pro výstavbu a provoz železnic, jakož i založit za tímto účelem nezbytné dílny. Hned při založení měla prvotní společnost AB Atlas neobvykle vysoký počet akcionářů – 50. Největším akcionářem byla rodina Wallenbergů, která je ve spojení s Atlas Copco dodnes. Popud ke startu společnosti vzešel od šestatřicetiletého inženýra jménem Eduard Fränckel, který se také stal prvním ředitelem společnosti.  (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1736&lang=cs

Prozkoumejte s námi úžasný a dech beroucí důl Atlas Copco

Foto: Atlas Copco

Jen hrstka lidí si je vědoma toho, že je ve Stockholmu důl. V provozu je od roku 1938 a je situován pod obchodním centrem Sickla, 10 minut od Stockholmu. Čekají tam na vás klikaté podzemní štoly a důlní prostředí, ze kterých dýchá historie Atlas Copco. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1748&lang=cs

Lean Assembly Excellence Centre v Bratislavě: Cesta k nulové chybovosti

Soustavný tlak na snižování výrobních nákladů, zrychlování výroby a minimalizace zmetkovosti při montáži – to vše vyžaduje nové inteligentní přístupy. Společnost Atlas Copco vyvíjí v Bratislavě pro zákazníky vzorovou předváděcí linku, na níž prezentuje svá nejnovější řešení. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1746&lang=cs

Tensor ES a Power Focus 600: Úderná dvojka

Sustainable Productivity – trvale udržitelná produktivita – není u společnosti Atlas Copco jen líbivým firemním heslem, nýbrž každodenní realitou fungující v náročných průmyslových provozech po celém světě k plné spokojenosti zákazníků. 

Skvělým příkladem inovativních produktů je nová inteligentní elektrická utahovačka Tensor ES společně s řídicí jednotkou Power Focus 600, která umožňuje snadné a rychlé nastavení utahovacího momentu. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1744&lang=cs

Horké novinky v produktech

Photo: Atlas Copco

LMS8 řada rázových utahováků – hrubá síla pro těžký průmysl
Řada rázových utahováků LMS8 poskytuje opravdu hrubou sílu a umožňuje extrémně rychlé utahování a povolování. Patentovaný jedinečný systém zadržování maziva GRS zajišťuje maximální výkon nářadí a dlouhé servisní intervaly. Na rázový utahovák má LMS8 také mimořádně nízkou úroveň vibrací.

Jakmile jednou vyzkoušíte dobré držení a vysoký výkon LMS8, nikdy ho už nevyměníte za jiný. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1738&lang=cs

Nechte nás optimalizovat váš proces

Photo: Atlas Copco

Technika utahování je komplexní činnost s vysokými požadavky na jakost. I malé chyby v procesu utahování mohou mít za následek nesmírně vysoké náklady. Ale malá a jednoduchá investice může také zabránit mnoha problémům a zbytečným nákladům. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1734&lang=cs

Preventivní údržba pomáhá Visteonu Hungary ušetřit

Photo: Atlas Copco

Servisní kontrakt týkající se preventivní údržby společnosti Atlas Copco přinesl maďarskému závodu Visteon výrazné snížení nákladů na opravy a řadu dalších výhod. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1732&lang=cs

Scania Słupsk — na špici v technologii výroby autobusů

Photo: Atlas Copco

Společnost Scania se sídlem ve Słupsku používá jako první výrobce autobusů v Polsku integrované akumulátorové utahovačky. Jedná se o stejné zařízení, jaké používají výrobci osobních automobilů a nákladních automobilů a které přináší Scanii pružnost, zvýšení ergonomie a časové úspory. Díky využití přesnosti elektricky ovládaného nářadí lze v budoucnu očekávat zmenšení rozměrů svorníků, a tím významné snížení hmotnosti autobusu.  (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1730&lang=cs

Atlas Copco slaví úspěch v Rumunsku

Photo: Atlas Copco

V současném globálním prostředí patří růst produktivity práce mezi hlavní nástroje pro zvyšování konkurenceschopnosti. Nejmodernější montážní nástroje Atlas Copco pomohly v tomto ohledu posunout výrazně vpřed rumunský výrobní závod společnosti Assa Abloy.

Švédská společnost Assa Abloy je celosvětových lídrem v oblasti uzamykacích systémů a komplexního dveřního vybavení. Široký sortiment zahrnuje mechanické, elektromechanické a elektrické systémy od dveřních zavíračů až po průmyslové a nábytkové zámky, které splňují požadavky i těch nejnáročnějších bezpečnostních norem.  (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1726&lang=cs

Virová péče

V Jižní Africe se Atlas Copco zavázalo dbát o zdraví zaměstnanců – slib, který zachraňuje životy dělníků žijících s HIV.  (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1719&lang=cs

Naši lidé: Produktový marketingový tým

Založen na podzim 2011 s cílem podporovat zákazníky, jakož i prodejní a servisní personál s řádnou znalostí produktů na příslušných trzích (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=2434&lang=cs

Naše země: Slovensko

Historici obvykle vystopují kořeny Slovenska ve Velkomoravské říši založené na začátku 9. století. Území Velké Moravy zahrnovalo celé současné západní a střední Slovensko, Českou republiku a části sousedního Polska, Maďarska a Německa. (more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1694&lang=cs

Okénko čtenářů

Oceňujeme každou zpětnou vazbu a komentář, které jsme dostali po prvních dvou vydáních našeho časopisu. Protože tvoříme tento časopis pro vás, naše čtenáře, neváhejte se podělit s námi o své myšlenky, komentáře, přání nebo tipy, co byste rádi našli v příštích číslech.

Všechny komentáře jsou vítány na productivity@cz.atlascopco.com(more…)

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=3142&lang=cs