»

«

Horké novinky v produktech

Photo: Atlas Copco

LMS8 řada rázových utahováků – hrubá síla pro těžký průmysl
Řada rázových utahováků LMS8 poskytuje opravdu hrubou sílu a umožňuje extrémně rychlé utahování a povolování. Patentovaný jedinečný systém zadržování maziva GRS zajišťuje maximální výkon nářadí a dlouhé servisní intervaly. Na rázový utahovák má LMS8 také mimořádně nízkou úroveň vibrací.

Jakmile jednou vyzkoušíte dobré držení a vysoký výkon LMS8, nikdy ho už nevyměníte za jiný.

MT Focus 400 – zvýšení kvalitu i produktivitu
Nový a uživatelsky přátelský systém šroubováku MT Focus 400 se snadno nastavuje a používá, přináší přesnost a kvalitu pro vaše utahování. Chytrá funkčnost automatického nastavení umožňuje nastavit utahovací moment přímo z přední strany ovladače.

Systém zajišťuje jasnou zpětnou vazbu pro obsluhu, s intuitivním displejem a bzučákem, které zajišťují vizuální a audio signály o stavu utahování. Kontrola momentu a úhlu zajišťuje úplné řízení jakosti – problémy montáže jsou detekovány a eliminovány..

Výrobní novinky – PFD 1500
Atlas Copco PFD 1500 – nové vrtací řešení pro letecký průmysl
PFD 1500 je úhlová vrtačka se samočinným posuvem, vhodná pro vrtání důležitých otvorů a otvorů s minimální tolerancí středních až velkých průměrů. Tato vrtačka se používá pro veškeré práce na letadlech, zejména se pak hodí pro vrstvené materiály a při montáži nosných dílů konstrukce, např. trupu letadla, křídel, sestav křídel, pylonu, podvozku a směrovek. Je schválena pro použití pro všechny materiály běžně používané v leteckém průmyslu, např. titan, vyztužené uhlíkové vlákno (CFRP), hliník a Inconel®.

Vlastnosti a výhody
Pneumatický motor s regulací otáček pro konzistentní výkon při zatížení, který významně zkracuje dobu cyklu
Dvě jehlová ložiska ozubení posuvu i pohonu zajišťují mimořádnou životnost
Modulární koncepce umožňuje rychlé nastavení, konfiguraci a údržbu
Bezpečnostní spojka proti přetížení zajišťuje bezpečný provoz
Malý poloměr úhlové hlavy umožňuje používat tento nástroj i v těch nejstísněnějších prostorech letadla
Integrovaná pneumatická logická jednotka řídí nástroj jedinou sadou snadno dostupných tlačítek
Nízká spotřeba vzduchu snižuje náklady na energii

Více informací na www.atlascopco.com.
 

TLS – systém lokalizace nářadí – “GPS” pro vaše nářadí
Systém lokalizace nářadí je jako malorozměrové GPS. Místo toho, abyste měli satelity, máte čidla, která monitorují váš provoz. Umístěním tagů na prostředky, výrobky nebo nářadí je můžete lokalizovat. S použitím ultra širokopásmové vysokofrekvenční technologie (UWB) zajišťuje TLS spolehlivou lokalizaci předmětu až na 50 cm.

Po instalaci se systém lokalizace nářadí Atlas Copco sám zaplatí v překvapivě krátkém čase.

Jak? Zajištěním efektivního navedení obsluhy, tím snížením oprav a zmetků a zvýšením individuální produktivity obsluhy, čímž s také zrychlí výroba.

A to jsou jen některé z výhod.
____________________________________________________________________________________ 

Kompletní rozsah výrobků průmyslového nářadí najdete v online katalogu výrobků na
http://www.atlascopco.cz/products

Kromě specifikace výrobku tam najdete také brožury a letáky, náhradní díly, dokumentaci k výrobku, jako jsou rozměrové výkresy a provozní pokyny. Pro víc detailů navštivte sekci Odkazy a soubory ke stažení.

Už jste slyšeli o nové kampani QAT? Během omezené doby můžete získat zdarma baterii k vaší objednávce STanalyseru nebo 2 koncovky dle vlastního výběru ke každému objednanému momentovému klíči STwrench. Pro víc informací navštivte, prosím, http://industrialtechnique.com/qat nebo kontaktujte příslušného obchodního zástupce.

 

Novinky v nástrojích k odstraňování materiálu
LS12: Ohromný výrobek pro práci v těsných prostorách, kam je kritický přístup

Zavedením brusek na formy řady 12 máme nyní atraktivní alternativu pro aplikace s vysokými požadavky na přístup v leteckém průmyslu a při zpracování kovů. Nová řada nabízí lehké a kompaktní nářadí, které umožní snadný přístup obsluhy do nejužších míst, přičemž má dostatečný výkon k udržení efektivity a produktivity.

Modular angle drill LBV16 M032 - Foto: Atlas Copco

LBV16M: Modulární vrtačka navržená se zaměřením na ergonomii obsluhy
Rukojeť je vyrobená tak, aby měla komfortní uchopení bez ostrých hran. Rychlovýměnný mechanismus zajišťuje snadnou a rychlou výměnu úhlové hlavy. LBV16M je založeno na standardní úhlové vrtačce LBV 16. Má stejný výkonný motor, vysoce kvalitní úhlovou hlavu a lehké a kompaktní provedení. LBV16M je spolehlivý partner ve všech proměnlivých vrtacích aplikacích. 

  

home

Permanent link to this article: http://1-2012.productivity-magazine.cz/?p=1738&lang=cs